Coraz bliżej Święta!

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Aby poczuć jeszcze mocnej atmosferę przygotowań, klasy Ia i Ib wybrały się do Muzeum Etnograficznego na warsztaty „Boże Narodzenie.Czas niecodzienny”.

Tam Uczniowie zobaczyli, jak wygląda dawna góralska izba, poznali przeznaczenie codziennych sprzętów domowych. Zainteresowali się piecem, na którym spali dziadkowie. Z wielkim przejęciem słuchali opowieści o dawnych zwyczajach związanych z Bożym Narodzeniem, zobaczyli jak wygląda podłaźniczka, wąchali suszone grzyby, śliwki i jabłka. Wrażenie na Uczniach zrobiły wiszące u sufitu ozdobne pająki oraz „świat” wykonany z kolorowych opłatków.

Sami również mieli okazję wykonać swój „świat”, a dodatkową atrakcją było pałaszowanie ze smakiem wszystkich opłatkowych okruszków. To była kolejna, bardzo ciekawa i inspirująca przygoda w muzeum.