Grudniowy kadr w klimacie przedświątecznym …

W naszej Szkole w grudniu odbywały się przedświąteczne spotkanie uczniów, wychowawców i rodziców. Były wystawiane Jasełka i wspólnie śpiewane kolędy.

Było radośnie i refleksyjnie. Uczniowie poprzez pięknie odegrane role, piosenki i kolędy wprowadzili wszystkich w prawdziwie świąteczny nastrój.

Świąteczna atmosfera i pyszne jedzenie wprowadziły nas w bożonarodzeniowy czas, ale także zintegrowały wszystkich.

Celem spotkań była m. in. integracja całej Społeczności polsko-ukraińskiej naszej Szkoły, dzielenie się dziedzictwem kulturowym obu narodowości oraz duchowe wsparcie lokalnych rodzin pochodzenia ukraińskiego.

Miłym dopełnieniem do działań integrujących były warsztaty dla uczniów i ich rodziców. Uczestnicy spotkania szukali wspólnie podobieństw i różnic oraz poznawali różne świąteczne symbole.

Wydarzenia zostały zorganizowane i sfinansowane dzięki współpracy Miasta Krakowa z UNICEF.

Wspólnie spędzony czas-bezcenny!