Noc Biblioteki

3 czerwca br. w naszej Szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Ponad 60 miłośników książek spotkało się w godzinach wieczornych (18.00-22.00), by wspólnie przeżyć rozmaite przygody czytelnicze: przeczytać fragmenty książek, oglądnąć film, nagrać audiobooka oraz napisać wiersz własnoręcznie go ilustrując.

SDC16800

Efekty naszej ciężkiej, ale jakże przyjemnej pracy, można oglądać w gablocie na korytarzu. W bibliotece natomiast stoi czerwone krzesło, które – tak jak to wykonane z magicznego drzewa, z książki Andrzeja Maleszki  –  spełnia marzenia! My życzymy sobie, aby w przyszłym roku powtórzyć ogromny sukces Nocy Biblioteki. Pokażemy w ten sposób, że niskie wyniki prezentowane w raporcie o czytelnictwie Polaków, nie dotyczą naszej Szkoły!

SDC16804