Światowy Dzień Dzieci Ulicy

W dniu 13 kwietnia br. realizując projekt edukacyjny „Razem dla Rozwoju – aktywna Edukacja Globalna w szkołach” włączyliśmy się w obchody Światowego Dnia Dzieci Ulicy.

DSC06287

Chcąc zwrócić uwagę nowohuckiej społeczności na rosnący problem nie tylko w Afryce czy Azji, ale dotykający już w nie małym stopniu również polskie społeczeństwo, przygotowaliśmy transparenty, maski obrazujące smutne dziecięce twarze, informacyjne ulotki i w asyście policji ruszyliśmy kolorowym pochodem osiedlami naszej dzielnicy.

DSC06299

Ponieważ losy rówieśników nie są nam obojętne cieszymy się, że zabraliśmy głos w tak ważnej sprawie. Czasem niewiele potrzeba, aby pomóc drugiemu!

DSC06295

Obecnie ok. 13% polskich dzieci, które mają rodziny oraz uczęszczają do szkoły cały wolny czas spędzają na ulicy, gdzie rekompensują sobie odrzucenie oraz chłód emocjonalny ze strony rodziców, którzy nie poświęcają im uwagi i nie zapewniają bezpieczeństwa. W środowisku ulicznym doświadczają poczucia zagubienia, samotności i przemocy. Ulica staje się szkołą życia.

DSC06307

Bądźmy wrażliwi!