MUSZYNA

W dniach od 24 kwietnia do 28 kwietnia br. uczniowie z klas 1a, 3a, 3b, 3c, 4a, 5b, 6b, 6c przebywały na Zielonej Szkole w Ośrodku Sportu i Rekreacji „Alpina Sport”.

Klasy młodsze.

Podczas pobytu uczestniczyły w wycieczce autokarowej do Krynicy Zdrój, gdzie spacerując z przewodnikiem poznały historię miasta i postaci sławnych Polaków związane z okolicą. W Pijalni Wód Mineralnych zakosztowały prawdziwego smaku źródlanych wód. Zwiedzając eksponaty w Muzeum Zabawek miały okazję „przenieść się w czasie” i poznać świat zabawek, podręczników, przyborów szkolnych a nawet zobaczyć jak wyglądała sala lekcyjna z dzieciństwa rodziców, a nawet dziadków. Idąc ścieżką edukacyjną na Górę Parkową dowiedziały się o wielu gatunkach flory i fauny.

Odbyły pieszą wycieczkę na ruiny XIV wiecznego zamku, poznając tam historię pozostałości budowli. Zwiedziły też Rezerwat Przyrody Las Lipowy Obrożyska.

Kolejna piesza wycieczka krajobrazowa związana była z architekturą drewnianą. Spacerując jej szlakiem przez polne ścieżki, pola, dzikie łąki, źródełka z wodą mineralną i strumyki poznały najcenniejsze zabytki ludowej kultury materialnej – smukłe dzwonnice, piękne cerkwie i przydrożne kapliczki. Poszerzyły swoje wiadomości na temat różnic ukształtowania terenu górzystego i nizinnego.

Pobyt na Zielonej Szkole upływał dzieciom nie tylko na wycieczkach. Uczestniczyły one także w zabawach integracyjnych, zajęciach przy muzyce, zajęciach sportowych, zajęciach o tematyce proekologicznej, konkursie plastycznym, quizie wiadomości związanych z wycieczkami, warsztatach tematycznych, zabawach harcerskich. Atrakcją był także liczny występ uczestników Zielonej Szkoły w programie „Mam Talent”, podchody w terenie,  rozpalanie ognia za pomocą krzesiwa oraz ognisko połączone z pieczeniem kiełbaski i śpiewem piosenek turystycznych, harcerskich – niektóre z nich przy akompaniamencie gitary w wykonaniu Urszuli Grodzkiej z klasy 3a.

Na koniec pobytu w Muszynie uczestnicy otrzymali od organizatorów nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Zdaniem dzieci była to fajna i udana Zielona Szkoła, na którą chętnie wybrałyby się za rok.

Klasy starsze.

Poniedziałek.

Pobyt rozpoczęliśmy od pysznego obiadu, a następnie bardzo dobrze bawiliśmy się przy muzyce tańcząc zumbę i wiele innych tańców. Wieczorem animator naszej grupy oprowadził nas przy świetle pochodni po okolicy.

Wtorek.

Drugiego dnia czekało nas wielkie wyzwanie. Mieliśmy zdobyć jeden ze szczytów Beskidu Sądeckiego – Wierchomlę. Trasa nie była może bardzo trudna, ale długa. Tego dnia przeszliśmy prawie 23 km! Mimo wielkiego zmęczenia doskonale bawiliśmy się wieczorem na dyskotece.

Środa.

W kolejnym dniu, mieliśmy następne zadania do realizacji: zajęcia linowe, strzelanie. Po obiedzie kolejna wycieczka piesza, tym razem rezerwat przyrody i las lipowy. Wieczorem mogliśmy podziwiać talenty, jakie przyjechały z nami na „Zielonkę” – odbył się konkurs „Mam talent”.

Czwartek.

Następnego dnia pojechaliśmy na wycieczkę do Krynicy. Tam odwiedziliśmy Muzeum Zabawek, pijalnię wody a także wyszliśmy na Górę Parkową. Po obiedzie lekcja historii –  oglądaliśmy prezentację komputerową związana tematycznie ze świętem Konstytucji 3 Maja. Wieczorem siedzieliśmy przy ognisku i piekliśmy kiełbaski. Mimo zimna i lekkiego deszczu humory nas nie opuszczały. Na zakończenie puściliśmy do nieba nasze marzenia, które poleciały tam razem z lampionem.

Piątek.

W ostatnim dniu pobytu zdążyliśmy jeszcze rywalizować między sobą, odnajdując na terenie ośrodka elementy znajdujące się na zdjęciach, zagraliśmy w piłkę i niestety musieliśmy się pakować. Czas naszej przygody dobiegł końca. Z wielkimi wrażeniami i dużą ilością wspomnień, może troszkę zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi wróciliśmy do Krakowa.

 

 

IMG_2353 IMG_2354 IMG_2359 IMG_2361 IMG_2369 IMG_2371 IMG_2378 IMG_2379 IMG_2380 IMG_2382 IMG_2383 IMG_2384 IMG_2385 IMG_2386 IMG_2387 IMG_2388 IMG_2389