Historia Szkoły

W kolejnym roku szkolnym miało miejsce wdrożenie programu innowacyjnego, realizowanego w ramach edukacji regionalnej „Kraków – moje miasto”.
Rok szkolny 2002/2003 z kolei to rok wyjątkowy. Nasza Szkoła bowiem obchodziła wówczas Jubileusz 30 – lecia. Była to doskonała okazja do wspomnień, powrotu do przeszłości. Podczas głównych uroczystości, związanych z tak ważnym dniem, wręczono odznaki „Przyjaciela Szkoły” i wyróżnienia dla osób działających dla dobra Szkoły. Należy wymienić tu następujące osoby:
p. E. Filipek – pełniła funkcję dyrektora Szkoły przez 20 lat,
p. A. Łazarek, p. B. Prucia – pełniły funkcje wicedyrektora Szkoły,
p. K. Nowak, p. W. Jankowska, p. K. Gołas, p. K. Szwed – przedstawiciele Kuratorium Oświaty i Wydziału Edukacji,
p. M. Hareńczyk, p. S. Zięba – kolejni Przewodniczący Rady Dzielnicy XV,
p. J. Wiz, p. P i S. Czumaczenko, p. J. Pacyno – rodzice wspierający finansowo Szkołę,
p. J. Kosobucki, p. A. Romaniszyn, p. W. Urbanowicz – przewodniczący Komitetów Rodzicielskich i Rad Rodziców,
p. M. Skowron, p. B. Romaniszyn, p. A. Stochel, p. W. Skowron.

W budynku Szkoły dużym powodzeniem cieszyła się wystawa, fotokronika życia Szkoły w minionym 30 – leciu. W tym dniu miała miejsce również loteria i zbiórka pieniężna na rzecz hospicjum św. Łazarza.
Od września roku szkolnego 2004/2005 wprowadzono w Szkole nowe zasady oceniania zachowania. Przyjęto następujące kryteria:
I – funkcjonowanie ucznia w środowisku szkolnym,
II – poszanowanie ogólnie przyjętych norm etycznych.
Ocena wyjściowa to ocena poprawna zachowania.
Rok szkolny 2004/2005 przyniósł również propozycję zmiany Patrona Szkoły na Ks. Kazimierza Jancarza. Ową propozycję poddała Radzie Pedagogicznej ówczesna Dyrektor Szkoły, B. Nowak, a Rada Pedagogiczna pozytywnie ją zaopiniowała.
W roku szkolnym 2005/2006 rozpoczęto realizowanie ścieżki edukacyjnej w Puszczy Niepołomickiej dla klas V – VI.
W Szkole odbyło się po raz pierwszy spotkanie pt. „Między nami kobietkami”, którego uczestniczkami były uczennice klas VI. Była to dla nich doskonała okazja do rozmowy ze specjalistą, który chętnie wyjaśniał wszelkie wątpliwości.
Był to również czas realizacji projektów ekologicznych: „Drzewo” i „Woda” oraz obchodów Światowego Dnia Wody. W Szkole zorganizowano Festyn Rodzinny oraz Międzyszkolny Turniej Łamigłówkowy zatytułowany „Łamacz głowy 2006”.
W kolejnym roku szkolnym wprowadzony został nowy, punktowy system oceniania, spójny z wewnątrzszkolnym systemem oceniania z poszczególnych przedmiotów.