SU 2017/2018

ROK SZKOLNY 2017/2018

„W laboratorium młodego naukowca”

16 kwietnia br. pięcioosobowa drużyna utworzona z uczniów działających aktywnie w naszym Samorządzie Uczniowskim wzięła udział w Międzyszkolnym Turnieju Samorządów Uczniowskich Szkół Podstawowych Dzielnicy XV organizowanym przez SP 144 w Krakowie. W skład drużyny weszli przedstawiciele klas V oraz VI tj. Julita Banaś, Amelia Saniternik, Maria Leks, Michalina Taboła oraz Michał Klimko. Naszych zawodników dopingowała pięcioosobowa grupa kibiców, w skład której weszli: Jakub Banaś, Szymon Siekiera, Anna Wołowiec, Martyna Stachura i Natalia Szczepanik. Drużyny rywalizowały ze sobą między innymi w takich kategoriach jak: konkurencje z zakresu wiedzy przyrodniczej, wiedzy o świecie, konkurencje sportowe, plastyczne oraz gry wykorzystujące refleks, spostrzegawczość oraz pamięć. Gratulujemy naszej drużynie ducha walki w zaciętej rywalizacji na bardzo wysokim poziomie. Trzymamy kciuki za sukcesy SU w tej dziedzinie w nadchodzącym roku szkolnym. Niech okaże się bardziej sprzyjający dla naszej drużyny.

Mały Samorząd Uczniowski  rozpoczął działalność

Certyfikat Wielkiego Serca dla Szkoły Podstawowej nr 85

Serdecznie dziękujemy całej Społeczności szkolnej za aktywny udział w akcji charytatywnej, organizowanej przez Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, pt. „Gwiazdka dla Zwierzaka.” Dzięki Waszemu wielkiemu zaangażowaniu zebraliśmy duże ilości suchej karmy, konserw oraz karmy weterynaryjnej dla psów i kotów, jak również przekazaliśmy koce, dzięki którym bezdomne zwierzęta mogły się ogrzać w chłodne zimowe dni. W tegorocznej edycji akcji wzięło udział 242 placówki edukacyjnych, dzięki którym udało zapewnić się karmę praktycznie na cały kolejny rok. Nasza Szkoła również miała w tym swój udział, za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

Mały Samorząd Uczniowski

Wrześniowe wybory do Małego Samorządu już za nami. W tym roku szkolnym będą współpracować z opiekunem MSU panią Agnieszką Kot następujący przedstawiciele klas  I- III:

Klasa I a

Klasa III c

Przewodnicząca: Julia Gorczyca

Zastępca: Jakub Bober

Na pierwszym październikowym posiedzeniu Rady Małego  Samorządu Uczniowskiego padło wiele bardzo ciekawych pomysłów działań na rzecz społeczności Szkoły 85.  Przed uczniami sporo pracy, ale dobrych chęci, uśmiechu i zapału młodym samorządowcom nie brakuje. Trzymamy kciuki, żeby wszystkie przedsięwzięcia powiodły się i przyniosły wiele radości wszystkim dzieciom.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

W tym roku szkolnym nasza Szkoła przystąpiła do siódmej edycji ogólnopolskiej akcji „Samorządy Mają Głos” w ramach programu „Młodzi głosują” organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Celem akcji jest wsparcie szkół w organizacji i przeprowadzeniu demokratycznych wyborów do władz Samorządu Uczniowskiego. Wybory do SU, które odbyły się 29 września br. poprzedzone były dwutygodniową kampanią wyborczą, podczas której poszczególni kandydaci aktywnie zachęcali wyborców do oddawania głosów właśnie na nich.

W swoich programach wyborczych kandydaci zaprezentowali bardzo ciekawe pomysły na realizację różnorodnych akacji w celu uatrakcyjnienia życia szkolnego uczniów, o czym mogliśmy przeczytać na kolorowych plakatach wyborczych wywieszonych na korytarzach szkolnych oraz tablicy SU. Uczennice kl. VIb (Oliwia Pyzioł, Martyna Stachura, Anna Wołowiec, Natalia Szczepanik) czuwały nad prawidłowym przebiegiem zarówno kampanii wyborczej, jak i samych wyborów. Dzień przed wyborami uczennice przygotowały karty do głosowania oraz lokal wyborczy, w którym uczniowie oddawali głosy na poszczególnych kandydatów. Na koniec komisja wyborcza policzyła wszystkie głosy, sporządziła protokół wyników wyborów i ogłosiła zwycięzców na tablicy SU.

Miło na poinformować, iż w demokratycznych wyborach do Samorządu Uczniowskiego najwięcej głosów otrzymała Renata Pietrykowska z kl. Vb i tym samym została przewodniczącą SU na rok szk. 2017/2018. Amelia Saniternik z kl. VIa oraz Maria Leks z kl. VIb, które zajęły drugie i trzecie miejsce będą pełnić funkcję zastępcy przewodniczącego.

Serdecznie gratulujemy oraz życzymy owocnych działań!

Opiekunami Samorządu Uczniowskiego są: p. Katarzyna Dużyk i p. Wiktor Witowski