Klub Miłośników Harrego Pottera

wróć do – Biblioteka szkolna – strona główna

 

Zajęcia realizowane w roku szkolnym 2015/2016

20 maja br. członkowie Klubu Miłośników Harrego Pottera pojechali na wycieczkę do kawiarni stworzonej dla fanów przygód młodego czarodzieja z Hogwartu. „Dziurawy Kocioł” znajduje się na ul. Grodzkiej 50 w Krakowie i zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na pyszne desery, koktajle, soki i wiele innych smakołyków. Uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w konkursie, który polegał na przygotowaniu deseru do degustacji. Upiekli w domu czekoladowe brownie, a obsługa w nagrodę wręczyła każdemu „kremowe piwo” – mleczny deser z karmelem. Oczywiście nie obyło się bez nieprzewidzianych przygód, ale zabawa i tak była świetna.

20160520_160802 20160520_161450 20160520_155638 20160520_154715

——————————————————–

Członkowie Klubu podczas kilku ostatnich zajęć tworzyli grę planszową o tematyce związanej z magicznym światem bohaterów powieści J.K. Rowling. Oprócz pól, musieli wymyślić instrukcję, zadania do wykonania, a samą planszę ozdobić w zachęcający do grania sposób. Zakończeniem zmagań twórczych była świetna zabawa, bo jak wiadomo – najlepiej się człowiek bawi w coś, co sam wymyślił.

W kwietniu Członkowie Klubu uczestniczyli w nietypowych zajęciach komputerowych. Dzięki znajomości przygód Harrego Pottera i jego przyjaciół, mogli stworzyć swoją własną grę komputerową, zagrać w nią lub w inną, stworzoną przez kolegę. Gry można wypróbować klikając w linki poniżej.  Miłej zabawy!

images (2)QUIZ 1

QUIZ 2

QUIZ 3

20160415_151803 20160415_151540 20160415_151249

hr-jehzeel-laurente-2

Nasza Szkoła ma własnego Harrego Pottera! Wszystko za sprawą balu karnawałowego, który pozwala na moment wcielić się w ulubioną postać. Członek Klubu Miłośników Harrego Pottera – Bolek Wilkosz z kl. IIa – skorzystał z okazji, by poczarować różdżką. Przywdział więc strój godny ucznia Hogwartu, przypomniał sobie kilka istotnych zaklęć przed balem na spotkaniu Klubu i wyruszył na salę gimnastyczną, by pobawić się w towarzystwie innych magicznych postaci.

20160205_150749

LINIE 212

W ostatnim czasie w bibliotece szkolnej miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Uczniowie naszej Szkoły – miłośnicy książek i Harrego Pottera – wykonali własnoręcznie swoje magiczne różdżki. Zanim jednak nauczą się nimi czarować, czeka ich test ze znajomości  pierwszej części przygód niezwykłego chłopca. Trzymamy zatem kciuki i zapraszamy tradycyjnie w każdy piątek o 15:00. Będzie magicznie!

20151211_151727 20151211_151708 20151211_164537

LINIE 212

  poczta

2 października br. już po raz trzeci Miłośnicy Harrego Pottera spotkali się w bibliotece szkolnej, by tym razem wspólnie wysłać kartkę do Hogwartu. Przybyło także kilkoro nowych członków naszego Klubu, z czego jesteśmy niezmiernie zadowoleni. Kolejne spotkanie już w piątek 9 października o godz. 15.00 i potrwa jak zwykle godzinę. Osoby, które muszą opuścić wcześniej bibliotekę, a także osoby, które chcą przyjść po raz pierwszy, proszone są o zgłoszenie się wcześniej do pani Darii Ziewiec (najpóźniej do piątku do godz. 12). Serdecznie zapraszamy!

magik_gif_6

22 września br. w bibliotece szkolnej odbyło się już drugie spotkanie Miłośników Harrego Pottera. Tym razem uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób samodzielnie wykonać różdżkę, wzorowaną na tej, ukazanej w powieści. Po przeczytaniu fragmentu książki „Harry Potter i kamień filozoficzny” uczestnicy spotkania rozwiązali krzyżówkę, a następnie głos zabrał pomysłodawca „różdżkowego” zamieszania – Damian Jasik z kl. Vb, który zaprezentował własne dzieło, szczegółowo omawiając każdy etap produkcji magicznego przedmiotu.

22 Na kolejne spotkania zapraszamy w każdy piątek o godz. 15.00 także tych wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do naszego wesołego grona.   LINIE 212

W piątek, 18 września br. w szkolnej bibliotece miało miejsce pierwsze spotkanie Miłośników Harrego Pottera. Uczniowie rozpoczęli swoją przygodę od testu dotyczącego znajomości zarówno treści, jak i postaci ukazanych w pierwszej części przeżyć niezwykłego chłopca zatytułowanej „Harry Potter i kamień filozoficzny”. Każdy uczestnik pozytywnie przeszedł ten etap i z czystym sumieniem mógł przystąpić do kolejnego, bardziej ekscytującego momentu spotkania, jakim była Ceremonia Przydziału. Uczestnicy – podobnie jak uczniowie Hogwartu – przydzieleni zostali w drodze losowania do czterech domów. Tiara Przydziału przypomniała, że są to: Slytherin – charakteryzujący się ambicją i sprytem, Hufflepuff – sprawiedliwością oraz wiernością, Ravenclaw – inteligencją i mądrością oraz Gryffindor – odwagą i prawością.

Na zakończenie spotkania każdy uczestnik wymyślił jedno zaklęcie. Pomysłów było bardzo wiele, ale z okazji zbliżającego się weekendu, wybrano jedno: „Molliter cubes! – Wypoczywaj spokojnie!”.

Harry-Potter-35239   LINIE 212