Przez Puszczę Niepołomicką.

Jesień to wymarzony czas spacerów i weekendowych wycieczek. Nie tylko nie męczy nas upalne słońce, ale jesienne krajobrazy łąk i lasów wydają się zapraszać do tego by je podziwiać. Obcować z naturą, a także zdobyć kilka cennych informacji można poruszając się po dydaktycznej ścieżce przyrodniczo – leśnej w Niepołomicach, dokąd 12 września 2013 r. wybrali się uczniowie klasy IV a i IV b z nauczycielem przyrody i wychowawcami.

W bezpośrednim sąsiedztwie Niepołomic, w zachodniej części Puszczy Niepołomickiej, na Kozich Górkach, Nadleśnictwo w Niepołomicach wytyczyło specjalną ścieżkę turystyczną o łącznej długości 3,5 km. Na jej pokonanie w zupełności wystarczyła nam godzina. Przy ścieżce, oznaczonej symbolem zielonego buta na białym tle, umieszczono tablice informacyjne. Z tablic tych dowiedzieliśmy się wiele o biocenozie lasu i jego ochronie, o pracy leśników, a także o gospodarczym znaczeniu lasu i wreszcie o wydarzeniach historycznych związanych z puszczą.

Po wspólnej lekcji przyrody pozostały wspomnienia zapisane w zeszytach.