Zakończenie rocznych zajęć dydaktyczno – wychowawczych

Dnia 19 czerwca 2019 r. pożegnaliśmy pierwszych Absolwentów klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 85 w Krakowie.

Uroczysty apel rozpoczęła część artystyczna, podczas której usłyszeliśmy między innymi miłe podziękowania skierowane do nauczycieli, a także ciepłe słowa pożegnania i życzenia powodzenia dla naszych Absolwentów. Nie zabrakło również humoru, choćby podczas sentymentalnej podróży w przeszłość, kiedy to wszyscy z zainteresowaniem obejrzeli ciekawie przygotowane slajdy ze zdjęciami odchodzących już uczniów. Wzruszenia dostarczyła przepięknie wykonana piosenka w wykonaniu Julity Banaś, dedykowana starszym koleżankom i kolegom.

Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Ewa Adamczyk, która wręczyła uczniom nagrody książkowe za wysokie wyniki w nauce oraz bardzo dobre lub wzorowe zachowanie. Szczególną nagrodę – Stypendium im. Księdza Kazimierza Jancarza otrzymała Barbara Grabiasz uczennica kl. 8c. Nagrodę ufundowała Pani dr n. med. Anna Prokop – Staszecka – Dyrektor Naczelny Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Krakowie za co serdecznie dziękujemy. Nie zabrakło również podziękowań dla Rodziców za ich pomoc, zaangażowanie i pracę na rzecz Szkoły.

Tradycyjnie uczniowie, którzy w klasach IV-VIII uzyskali bardzo wysokie wyniki w nauce, wpisali się do Złotej Księgi.

Po apelu młodzież wraz z wychowawcami udała się do sal w celu rozdania świadectw.

Wszystkim tegorocznym Absolwentom życzymy wytrwałości, motywacji i satysfakcji w realizowaniu swoich życiowych celów. Wierzymy, że wiedzę i doświadczenie, którą zdobyli w naszej Szkole będą z powodzeniem rozwijać w kolejnych latach edukacji.

 

„Niech żyje bal…”

Dnia 8 czerwca 2019 roku w naszej Szkole odbył się pożegnalny komers klas ósmych, który przygotowali Rodzice tegorocznych Absolwentów.
O godz. 18.00 rozpoczęto oficjalnie bal polonezem, którego odtańczenie dodało całej imprezie jeszcze bardziej uroczystego charakteru.

Trzeba przyznać, że nasza młodzież prezentowała się naprawdę elegancko i z pełną powagą podeszła do tego choreograficznego zadania.
Następnie Pani Dyrektor Ewa Adamczyk przywitała nauczycieli oraz rodziców, a przede wszystkim uczniów, czyli bohaterów tego wieczoru.


Sala gimnastyczna, którą dekorowali nasi abiturienci pod okiem swoich rodziców, dodawała wieczorowego klimatu i przeobraziła się z codziennej treningowej w prawdziwą salę balową.
Już od samego początku wszyscy bawili się doskonale – i o to właśnie chodziło. Nie zabrakło pysznego jedzenia, fantastycznej muzyki oraz… fotobudki, dzięki której wspomnienia zostaną nie tylko w pamięci, ale także w postaci zabawnych zdjęć.

Rodzice przygotowali również konkursy dla młodzieży, w czasie których wszyscy zgromadzeni świetnie się bawili. Utwory muzyczne, jakie towarzyszyły całej imprezie, były naprawdę różnorodne, a w dodatku można je było dedykować, co sprawiało radość zwłaszcza ich nadawcom.
Tegoroczny Bal Absolwentów na długo pozostanie w pamięci wszystkich.