DLA NASZEGO PATRONA SZKOŁY

4 marca to zawsze wyjątkowy dzień dla naszej Społeczności Szkolnej. Pewnie zapytacie: dlaczego? Sprawdźcie z nami w kalendarzu. W tym dniu Ksiądz Kazimierz Jancarz obchodził imieniny, a my każdego roku wspominamy Jego dokonania.

W tym roku również pamiętaliśmy o naszym Patronie Szkoły. Uczestniczyliśmy we Mszy świętej za duszę Księdza Jancarza. Klasy młodsze oglądały na lekcji prezentację ukazującą życie i pracę Księdza na rzecz osób potrzebujących wsparcia duchowego oraz materialnego. Odbył się także Szkolny Konkurs Plastyczny, na który zawsze młodsi uczniowie niecierpliwie czekają. Dzieci cieszy nie tylko kolejna możliwość rywalizacji. Równie niesamowitym przeżyciem jest dla nich możliwość oceniania prac kolegów z równoległych klas i wydawanie werdyktu jako jury.

Jak poszło naszym najmłodszym? Zobaczcie sami. Oto wyniki konkursu:
Klasy 0-I „Rodzinne strony Księdza Kazimierza Jancarza”
Grupa 0: Kacper Kowalewski
Klasa I a Hanna Grodzka
Klasa I b Maciej Wiercioch

 
Klasy II „Portret Księdza Kazimierza Jancarza”
Klasa II a Barbara Lofek
Klasa II b Hanna Czachor

 


Klasy III „Ksiądz Kazimierz Jancarz i Jego kościół w Mistrzejowicach”.
Klasa III a Joanna Burkowicz
Klasa III b Patrycja Żelazny

Gratulujemy Młodym Artystom! 

Spacer po Polsce- konkurs geograficzny

Zadanie konkursowe polega na opisaniu jakiegoś ciekawego miejsca np. zamku, pałacu, miejsca, miejscowości w Polsce uwzględniając, położenie geograficzne, inne informacje związane z danym obiektem i okolicą oraz ciekawostki. Praca ma mieć formę prezentacji multimedialnej w programie Power Point.
W całej prezentacji należy wstawiać opisy, zdjęcia (prezentacja ma być estetyczna, „ładna”) . Prezentacja ma zachęcać do odwiedzenia danej miejscowości, obiektu.
Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV – VIII
Przyjmowane są tylko prace w programie Power Point
Czas realizacji prac to
nieprzekraczalny termin 31 marca 2021 r.
Pracę proszę wysłać na adres: m.borgiasz@gmail.com
Prezentacja powinna być samodzielna. Opisujemy te miejsca, w których byliśmy i widzieliśmy – te najłatwiej opisać :), ewentualnie te obiekty, które chcielibyśmy zobaczyć. Proszę też w 100% nie korzystać z jednego źródła (strony) – takie pracę będą dyskwalifikowane (jest to plagiat).
Życzę powodzenia!
Monika Borgiasz- Stepaniuk

hr-johannes-aagaard-2