„Jan Paweł II – Polak, Papież, Człowiek. Historia ukryta w lapbooku”

„Drodzy chłopcy i dziewczęta, wy jesteście nadzieją ludzkości,
Niech miłość Chrystusa rozszerzy się dzięki wam na nasze otoczenie,
na wasze rodziny i cały świat” Jan Paweł II

 

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie zorganizowanym przez filie Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie. Konkurs jest poświęcony Janowi Pawłowi II – „Jan Paweł II – Polak, Papież, Człowiek. Historia ukryta w lapbooku”.

 

Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych a zadanie konkursowe polega na wykonaniu lapbooka związanego z postacią Jan Pawła II.

W Internecie można znaleźć sporo stron poświęconych tworzeniu lapbooka, np. na stronie https://kreatywnapedagogika.wordpress.com/2017/02/28/lapbook-dla-kazdego/

Szczegółowe informacje na temat konkursu (regulamin, metryczka, oświadczenie, terminy) można uzyskać w bibliotece szkolnej.

Góra Grosza

W dniach od 25 listopada 2019 do 2 stycznia 2020 r. Samorząd Uczniowski przeprowadził akcję „Góra Grosza”.

Akcja zbiórki monet organizowana była w szkołach i przedszkolach w całej Polsce. Jej celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.

Dzięki Wam: Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom udało się zebrać 423,91 zł!
Pieniądze zostaną przekazane organizatorowi tj. Towarzystwu Nasz Dom.

     

Dziękujemy bardzo. 

Dzień Profilaktyki

Dnia 23 stycznia 2020 roku w naszej Szkole odbył się Dzień Profilaktyki, w ramach którego zostały odegrane dwa przedstawienia profilaktyczne przez aktorów Teatru Maska z Krakowa. Uczniowie klas 0-III oglądali „Baśń dla małych łakomczuszków- tajemnica zdrowych brzuszków”. Bajka ta promuje zdrowy styl życia. Mówi się, że jesteśmy tym, co jemy. Warto więc może przeanalizować jakie potrawy lądują na naszych talerzach. Jest to szczególnie ważne, jeśli chodzi o najmłodszych- odpowiednia dieta gwarantuje właściwy rozwój dziecka. Wiadomo również, że istotny jest ruch, aktywności fizycznej potrzebujemy bowiem tak samo jak pożywienia i powietrza. Podczas spektaklu aktorzy starali się zachęcić dzieci do częstszego sięgania po owoce i warzywa.

Dla uczniów klas IV-VIII przedstawiono spektakl „Zaplątany w sieci”. Uzależnienie od Internetu to poważny problem XXI wieku. Dzieci i młodzież nie wyobrażają sobie już dnia bez smartfonów, tabletów czy komputerów. Technika idzie do przodu, nie wyeliminujemy zatem urządzeń elektronicznych z naszego życia. Jak mądrze z nich korzystać, a jednocześnie nie zatracić się w wirtualnym świecie? Spektakl poruszył temat uzależnienia od Internetu. Młodzież mogła utożsamić się z bohaterem przedstawienia – Michałem, który zrozumiał, iż Internet i technologia są jedynie dodatkiem do naszego wspaniałego życia, a nie głównym jego elementem.

W tym dniu również odbyły się konkursy: Quiz o zdrowym stylu życia dla uczniów klas V-VII oraz konkurs dotyczący pierwszej pomocy dla uczniów klas VII-VIII.