My Zerówkowicze!

Chociaż mamy dopiero 5, 6 i 7 lat uczestniczyliśmy w Dniu Święta Patrona naszej Szkoły – Ks. Kazimierza Jancarza. Najpierw poszliśmy do kościoła i zapaliliśmy znicz pod pomnikiem Księdza Kazimierza- pani powiedziała nam o Jego życiu i dlaczego jest patronem naszej Szkoły. Potem zatańczyliśmy wesoło na cześć naszej Szkoły, którą bardzo lubimy, a na końcu narysowaliśmy portrety Księdza Kazimierza, nawet wyszły śliczne, bo dzieci najpiękniej rysują – bo całym sercem!

Inżynierki pilnie poszukiwane!

Jesteśmy niezwykle dumni z uczniów naszej Szkoły, którzy nie boją się wyzwań, rozwijają swoje pasje, uczestniczą w różnych konkursach i projektach oraz odnoszą sukcesy na wielu płaszczyznach.

Przykładem tego jest Marta G. z klasy 8b, która jako jedna z pięciu uczennic krakowskich szkół podstawowych zakwalifikowała się i wzięła udział w projekcie „Inżynierki pilnie poszukiwane”.

Organizatorem była Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Krakowie i Korporacyjne Centrum Technologiczne ABB w Krakowie.

Dziewczęta, zainteresowane matematyką i naukami ścisłymi wzięły udział w cyklu spotkań, a następnie wykorzystując swoją wiedzę uczestniczyły w rozwiązaniu problemu inżynierskiego w laboratorium ABB pod okiem naukowców.

Podsumowanie pracy całego zespołu i naszej Marty możecie oglądnąć na filmie do czego serdecznie Was zachęcamy.