„Razem na Święta!”

Mimo trudnego czasu, który dotyka nas wszystkich, kolejny raz zaangażowaliśmy się w pomoc dla potrzebujących. Akcja „Razem na Święta” to inicjatywa, w którą włączyła się i zaangażowała cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 85 w Krakowie – uczniowie, ich rodzice i nauczyciele.
Działania realizowane w ramach Szkolnego Klubu Wolontariatu i Samorządu Uczniowskiego zostały dodatkowo wzmocnione w okresie przedświątecznym, kiedy szczególnie wiele osób czeka na pomoc i wsparcie.

W ramach akcji „Razem na Święta”, dzięki Waszym Wielkim Sercom udało się wesprzeć:

Fundację Po pierwsze CZŁOWIEK – przekazanie wody mineralnej na rzecz osób bezdomnych;
Hospicjum św. Łazarza – przekazanie darowizny pieniężnej;
Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie – przekazanie małym pacjentom płyt z kolędami w wykonaniu uczniów naszej Szkoły;
Polskie Szkoły na Litwie – przekazanie do 10 szkół polonijnych pakietu płyt z kolędami w wykonaniu uczniów naszej Szkoły;
Schronisko „Psie Pole” w Racławicach – przekazanie karmy dla zwierząt, kocy i innych akcesoriów.

  

    

 

Kochani! Po raz kolejny możemy być dumni z tego, że potrafimy otwierać swoje serca na potrzeby innych.

DZIĘKUJEMY!

Linia południka 20 stopni E

Niedaleko naszej Szkoły, w nowym parku w Czyżynach – między osiedlem Avia a ulicą Stella – Sawickiego, została wyznaczona linia południka 20 stopni E. Na linii południka ustawiono 14 betonowych kolumn, a na ścieżkach, które przecinają południk, znajduje się napis „Linia południka 20 stopni E”. Jest to największy, aż 100 – metrowy marker tego południka na świecie. Chętni uczniowie naszej Szkoły znaleźli to miejsce 😊. W załączniku kolaż zdjęć.

Dzień Krajobrazu – Spacer w koronach drzew

Dnia 20 października 2020r. już po raz piąty był obchodzony Dzień Krajobrazu. W tym roku obchody koncentrowały się wokół zagadnienia drzewa w krajobrazie. Mimo ograniczeń, Uczniowie naszej Szkoły przyłączyli się do tych obchodów biorąc udział w konkursie „Spacer w koronach drzew”. Oto jego podsumowanie:

I miejsce w klasach IV – VI zajął Maksymilian Jaworski z klasy 5b

Prezentacja Maksa Jaworskiego

I miejsce w klasach VII – VIII zajął Witold Rąpała z klasy 7b.

Prezentacja Witka Rąpały

Wyróżnienia otrzymali: Lena Cieśla z klasy 4b, Maksymilian Bąbka z klasy 6a, Aleksandra Terej z klasy 7c.

Nauczyciele w oczach uczniów

Z okazji Dnia Nauczyciela odbył się w naszej Szkole w klasach 0-III konkurs plastyczny „Portret Mojej Pani” zorganizowany przez Mały Samorząd Uczniowski. W ramach konkursu każda klasa młodsza przedstawiała swoje ukochane nauczycielki w pięknych barwach. Serca włożonego w prace plastyczne nie brakowało. Wysiłki uczniów zostały podsumowane przez jury, w skład którego weszli  przewodniczący i zastępcy klas. Mimo, że wszystkie portrety były piękne, staranne, bogate w detale i drobiazgi, jury nie miało wątpliwości, które prace nagrodzić. Wybór był prawie zawsze jednogłośny.

A kto wygrał?

Oto lista zwycięzców:

Weronika Złocka  „0”

Hanna Grodzka 1 a

Izabela Żelazny 1b

Barbara Lofek 2 a

Zuzanna Malik 2 b

Jadwiga Kozińska 3 a

Julia Rojek 3 b

Możecie zobaczyć rysunki w naszej galerii lub na tablicy Małego Samorządu Uczniowskiego. Zapraszamy!