Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie przekazano w całości z góry – bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

Nasza Szkoła na realizację Programu otrzymała kwotę w wysokości 113 100 zł.

Poniżej prezentujemy wyposażenie zakupione przez naszą Szkołę w ramach inicjatywy Laboratoria Przyszłości.

1. Zestaw nagłośnieniowy.
2. Zestaw 25szt. myszy do kodowania.
3. 8szt. radioodtwarzaczy SONY.
4. Odzież ochronną – białe fartuchy do eksperymentów chemicznych.
5. Google przeciwodpryskowe.
6. Okulary ochronne.
7. Instrukcje BHP.
8. Gaśnice.
9. Rękawice ochronne.
10. Apteczki wieszane na ścianę z wyposażeniem.
11. Zmiotki z szufelkami.
12. Oświetlenie od realizacji nagrań- zestaw lamp LED.
13. Aparat fotograficzny z akcesoriami CANON.
14. Kamerę cyfrową Panasonic.
15. Mikrofon kierunkowy.
16. Mikroport bezprzewodowy z akcesoriami.
17. Statyw do kamer i aparatów.
18. Gimbal – Stabilizator do nagrań.
19. Statyw mikrofonowy.
20. Drukarkę 3D Banach School z dedykowanym notebookiem i zestawem filamentów.
21. Szafkę z pojemnikami na drukarkę 3D i filamenty.
22. Stacje lutowniczą.
23. Zestaw podstawowy do kodowanie PASCO Code z dedykowanym tabletem ENDURO.
24. Zestawy klocków i robotów do nauki podstaw kodowania dla najmłodszych.
25. Wyposażenie sprzętowe do pracowni językowej: Konsola/mikser dźwięku/ recorder z akcesoriami, słuchawki nagłowne z mikrofonami, słuchawki studyjne, zestaw nagłośnieniowy.