Oferta Szkoły

DRODZY RODZICE SZEŚCIO – I SIEDMIOLATKÓW!

z pewnością chcieliby Państwo zapewnić swojemu dziecku właściwy poziom nauczania oraz możliwość rozwijania zainteresowań, w miłej, bezpiecznej atmosferze, pod okiem wykwalifikowanej i odpowiedzialnej kadry pedagogicznej.

Nasza Szkoła jest miejscem, które w pełni zaspokoi Państwa oczekiwania.

Miła atmosfera i bezpieczeństwo.

Zapraszamy do naszej kameralnej Szkoły, gdzie panuje bardzo przyjazna i rodzinna atmosfera, dzięki, której każde z dzieci czuje się zauważone i docenione.
Jesteśmy Szkołą dbająca o potrzeby uczniów i ich rodziców.
Oferujemy naukę w salach lekcyjnych wyposażonych w tablicę interaktywną i pomoce dydaktyczne dostosowane do wieku uczniów i specyfiki przedmiotu.

Dobrą szkołę tworzą dobrzy nauczyciele.

Nasza kadra to dobrze wykształceni nauczyciele z doświadczeniem i pasją – otwarci na potrzeby każdego dziecka, z zaangażowaniem wykorzystujący w swojej pracy aktywizujące metody nauczania tak, by uczeń chciał zdobywać wiedzę.

Pomoc psychologiczno – pedagogiczna.

Uczniowie z trudnościami otoczeni są tu szczególną troską i znajdują adekwatną pomoc. Pozostają pod opieką szkolnego pedagoga, psychologa, logopedy, terapeuty biorąc udział w dodatkowych zajęciach prowadzonych zgodnie z zaleceniami poradni psychologiczno-pedagogicznych. Organizujemy pomoc dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji materialnej (dożywianie, wyprawki oraz stypendia).

Zajęcia pozalekcyjne oraz w ramach lekcji.

Poza realizacją obowiązujących programów nauczania oferujemy różnorodne zajęcia pozalekcyjne, na których dzieci mogą rozwijać swoje uzdolnienia i zainteresowania oraz przygotowywać się do udziału w szkolnych i międzyszkolnych konkursach o wybranej tematyce.
Zajęcia sportowe:
• Basen (bezpłatnie, w ramach lekcji)
• Nauka jazdy na łyżwach (bezpłatnie, w ramach lekcji)
• Nauka gry w tenisa ziemnego (bezpłatnie, w ramach lekcji)
UKS – zajęcia ogólnorozwojowe, ukierunkowane na grę w piłkę ręczną
• SKS – tenis stołowy

Bezpłatne zajęcia prowadzone przez animatorów Domów Kultury Kuźnia
• Dyskusyjny Klub Książki

Bezpłatne zajęcia prowadzone przez nauczycieli naszej Szkoły

• Zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze
• Zajęcia rozwijające umiejętności

Zajęcia rozwijające kompetencje społeczne

Zajęcia prowadzone przez inne instytucje edukacyjne
• Robotyka
• Szachy

Nauka języków obcych
• J. angielski od kl. I
• J. niemiecki od kl. VII

Świetlica od 6.30 do 17.00.
Mocną stroną naszej Szkoły jest opieka w świetlicy w godzinach dostosowanych do potrzeb uczniów i ich rodziców. Nasza świetlica dzięki systematycznym darowiznom rodziców jest bardzo dobrze wyposażona w najnowsze gry i zabawki.
W ramach świetlicy dzieci również odrabiają lekcje i chodzą z nauczycielami na obiad.

Stołówka szkolna.
W Szkole funkcjonuje stołówka, która wydaje dwudaniowe obiady, przygotowane w szkolnej kuchni, uwzględniające potrzeby żywieniowe dzieci.

Stomatolog szkolny.
Uczniowie mogą korzystać z bezpłatnej opieki stomatologa szkolnego.

Tradycja.
Tradycje są dla nas bardzo ważne. Nie tylko historia Szkoły, osoba Księdza Kazimierza Jancarza – naszego patrona i patriotyzm, ale również polskie zwyczaje świąteczne i dni rodziny – to wydarzenia na stałe wpisane w Plan Pracy naszej Szkoły.

Zielona Szkoła.
Każdego roku w naszej Szkole organizowane są wyjazdy nad morze w ramach zielonej szkoły.

Lato w szkole, Zima w szkole.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców zapewniamy opiekę nad uczniami w dni wolne: w ferie i w wakacje.

Udział w życiu kulturalnym Krakowa.
Oferujemy wspólne wyjścia na ciekawe filmy, spektakle teatralne, operowe i muzyczne. Bierzemy udział w Nocy Naukowców, Tramwaju Patriotycznym i innych imprezach miejskich.
Nasi uczniowie są laureatami i zwycięzcami z wielu dziedzinach nauki i sztuki.

Jesteśmy otwarci na Państwa pytania – zapraszamy do kontaktu.
im. Ks. K. Jancarza
os. Złotego Wieku 4, 31-615 Kraków
tel: 12 648 37 80,
sp85sekretariat@gmail.com