SU 2018/2019

Klaudia Stachurska kl. VII a
Barbara Grabiasz kl. VIII c
Renata Pietrykowska kl.VI b

W grudniu Samorząd Uczniowski przeprowadził zbiórkę darów dla schroniska „Psie Pole” w Racławicach. Dnia 20.12 przekazano dużą ilość karmy, przysmaków, zabawek, a także legowiska.
Bardzo dziękujemy uczniom, ich rodzicom, nauczycielom, wszystkim, którzy przyczynili się do tego ,aby pomóc i okazali wielkie serce dla zwierzaków.
Dziękujemy!

Dnia 6 grudnia z okazji dnia św. Mikołaja Samorząd Uczniowski zorganizował akcję:
„W czapce Mikołaja każdemu do twarzy”.

Wszyscy, którzy w tym dniu założyli czapki św. Mikołaja, Elfa lub mieli na sobie inny świąteczny akcent byli zwolnieni z odpowiedzi ustnej w myśl powiedzenia „kto przebrany nie pytany”.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego poczęstowali uczniów słodyczami, które otrzymali od św. Mikołaja.

Dzięki Wam i Waszym pomysłom, a także wyrozumiałości nauczycieli w szkole było bardzo radośnie, a także świątecznie.

W dniu 28.11.2018 w naszej Szkole odbył się Dzień Pluszowego Misia organizowany przez Samorząd Uczniowski oraz Bibliotekę Szkolną. Każdy mógł przyjść na lekcję ze swoim ulubionym Misiem, który towarzyszył mu podczas zajęć. Z tej okazji skorzystali nie tylko uczniowie klas młodszych, ale również klas starszych.
Uczennice z klasy 5c, Eliza Kukiełka oraz Julia Skrzeczek, przygotowały niespodziankę dla swoich młodszych kolegów z klas 0-III oraz świetlicy.
Opowiedziały krótką historię na temat Pluszowego Misia, a także przeprowadziły krótki konkurs, w którym uczniowie mieli za zadanie rozpoznać najbardziej znane Misie. Dzieci poradziły sobie świetnie, a nagrodą był słodki upominek.
Dodatkową atrakcją dla młodszych kolegów była wizyta sympatycznego i bardzo zabawnego Smoka, do którego można była się przytulić.

Dnia 11.10.2018 r. odbyło się pierwsze zebranie Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami: p. Lidią Krawczyk i p. Wiktorem Witowskim.

Przedstawiciele klas IV-VIII podczas spotkania omówili swoje propozycje działań
na rok szkolny 2018/2019.
Przed uczniami sporo pracy. Trzymamy kciuki, aby byli wspaniałymi i wyjątkowymi gospodarzami naszej Szkoły.