Bibliotekarzami szkolnym są:

piątek  7.30 – 12.30

REGULAMIN KORZYSTANIA Z DARMOWYCH PODRĘCZNIKÓW SP 85

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zapraszam Was do podjęcia październikowego Wyzwania Czytelniczego.

Zadania są różne  dla klas I – III; klas IV – VI, klas VII – VIII.

Zadanie dla klas I -III – przeczytaj co najmniej jedną książkę Joanny Papuzińskiej.

Zadanie dla klas – IV – VI – przeczytaj co najmniej jedną książkę Grzegorza Kasdepke.

Zadanie dla klas VII – VIII – przeczytaj co najmniej jedną książkę Hanny Ożogowskiej.

Po przeczytaniu książek zapraszam do biblioteki szkolnej na zdanie relacji z wykonanego zadania.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA
29 WRZEŚNIA 2020

W 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki ogłoszono dzień 29 września Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania. Patronką tego dnia jest Janina Porazińska, wybitna autorka, która napisała wiele wspaniałych książek dla dzieci. Data 29 września to dzień urodzin pisarki.

Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Książki to jedno z najważniejszych źródeł wiedzy dla dzieci, do tego rozwijają wyobraźnię, poszerzają słownictwo oraz pozwalają przeżywać wspaniałe emocje.
Głośne czytanie jest dobrą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzania wolnego czasu.
   Warto świętować ten dzień nie tylko 29 września.
   W naszej Szkole w święcie brali udział najmłodsi uczniowie. Z wielkim zaciekawieniem słuchali historii o sprytnej myszce i strasznym potworze Gruffalo.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z JAROSŁAWEM MIKOŁAJEWSKIM
W BIBLIOTECE KLUBU KUŹNIA

24 września 2020 roku uczniowie z naszej Szkoły wzięli udział w spotkaniu autorskim z Jarosławem Mikołajewskim, poetą, pisarzem, eseistą, tłumaczem z języka włoskiego oraz autorem wielu znakomitych książek dla dzieci. Jest laureatem nagród literackich i artystycznych, m. in. Nagrody im. Kazimiery Iłłakowiczówny, dwukrotnie Nagrody Literackiej miasta Warszawa.

W jego dorobku literackim znalazło się sporo ciekawych powieści kryminalnych dla dzieci, np. „Uśmiech Bambola”, „Szklane oczy”, „Kot w worku” oraz powieść „Zwycięski koń”, którą członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki omawiali w ubiegłym roku szkolnym na swoim spotkaniu.
   Spotkanie było bardzo ciekawe. Członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki będą mieli okazję zapoznać się jeszcze bardziej szczegółowo z twórczością autora, ponieważ w najbliższym czasie planujemy omówić kolejną jego książkę pt. „Kuferek Adama Mickiewicza”.