Bibliotekarzem szkolnym jest:

czwartek 7.30 – 10.30 i 11.30 – 15.15
piątek 7.30 – 13.30

REGULAMIN KORZYSTANIA Z DARMOWYCH PODRĘCZNIKÓW SP 85

Konkurs literacko – plastyczny pt. „Ilustracja do mojej ulubionej książki” rozstrzygnięty

Miło nam poinformować, że konkurs został rozstrzygnięty. Wpłynęło bardzo dużo prac i jury miało niezwykle trudne zadanie do wykonania. Przyznano miejsca i wyróżnienia w dwóch kategoriach: kl. I oraz klasy II – III.

Kategoria klasy I

Daria Wszołek kl. III b

Martyna Chmiel kl. II a

Kacper Jaroński kl. II a

Zapraszam uczniów klas I – III do udziału w konkursie plastyczno – literackim pt. „Ilustracja do mojej ulubionej książki.”

Celem konkursu jest popularyzacja czytelnictwa i zachęcanie młodych czytelników do aktywności twórczej. Przedmiotem konkursu jest wykonanie ilustracji do ulubionej książki.
Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas I – III.
Termin konkursu: od 9 lutego do 26 lutego 2021.
Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu tylko jedną pracę.
Format pracy – A4 lub A3.
Technika pracy dowolna.
Kryteria oceny prac konkursowych:
– zgodność z tematem
– staranność wykonania
– ogólne wrażenie estetyczne.

Prace można dostarczać do biblioteki szkolnej do 26 lutego 2021 roku.
Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie!

Etap szkolny konkursu „Jan Paweł II – Polak, Papież, Człowiek. Historia ukryta w lapbooku” rozstrzygnięty

Miło nam poinformować, że konkurs: „Jan Paweł II – Polak, Papież, Człowiek. Historia ukryta w lapbboku” został rozstrzygnięty.
W etapie szkolnym uczniowie zdobyli następujące miejsca:
I miejsce – Maksymilian Bąbka kl. VIa
II miejsce – Krzysztof Idzi kl. VIb
III miejsce – Marta Gal kl. Vb
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy. Prace zostały przekazane do filii Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Nowej Hucie, aby wziąć udział w etapie powiatowym konkursu. Wyniki będą podawane na bieżąco.

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zapraszam Was do podjęcia październikowego Wyzwania Czytelniczego.

Zadania są różne  dla klas I – III; klas IV – VI, klas VII – VIII.

Zadanie dla klas I -III – przeczytaj co najmniej jedną książkę Joanny Papuzińskiej.

Zadanie dla klas – IV – VI – przeczytaj co najmniej jedną książkę Grzegorza Kasdepke.

Zadanie dla klas VII – VIII – przeczytaj co najmniej jedną książkę Hanny Ożogowskiej.

Po przeczytaniu książek zapraszam do biblioteki szkolnej na zdanie relacji z wykonanego zadania.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA
29 WRZEŚNIA 2020

W 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki ogłoszono dzień 29 września Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania. Patronką tego dnia jest Janina Porazińska, wybitna autorka, która napisała wiele wspaniałych książek dla dzieci. Data 29 września to dzień urodzin pisarki.

Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Książki to jedno z najważniejszych źródeł wiedzy dla dzieci, do tego rozwijają wyobraźnię, poszerzają słownictwo oraz pozwalają przeżywać wspaniałe emocje.
Głośne czytanie jest dobrą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzania wolnego czasu.
   Warto świętować ten dzień nie tylko 29 września.
   W naszej Szkole w święcie brali udział najmłodsi uczniowie. Z wielkim zaciekawieniem słuchali historii o sprytnej myszce i strasznym potworze Gruffalo.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z JAROSŁAWEM MIKOŁAJEWSKIM
W BIBLIOTECE KLUBU KUŹNIA

24 września 2020 roku uczniowie z naszej Szkoły wzięli udział w spotkaniu autorskim z Jarosławem Mikołajewskim, poetą, pisarzem, eseistą, tłumaczem z języka włoskiego oraz autorem wielu znakomitych książek dla dzieci. Jest laureatem nagród literackich i artystycznych, m. in. Nagrody im. Kazimiery Iłłakowiczówny, dwukrotnie Nagrody Literackiej miasta Warszawa.

W jego dorobku literackim znalazło się sporo ciekawych powieści kryminalnych dla dzieci, np. „Uśmiech Bambola”, „Szklane oczy”, „Kot w worku” oraz powieść „Zwycięski koń”, którą członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki omawiali w ubiegłym roku szkolnym na swoim spotkaniu.
   Spotkanie było bardzo ciekawe. Członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki będą mieli okazję zapoznać się jeszcze bardziej szczegółowo z twórczością autora, ponieważ w najbliższym czasie planujemy omówić kolejną jego książkę pt. „Kuferek Adama Mickiewicza”.