KONKURS PLASTYCZNY „ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI”

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez bibliotekę szkolną na wykonanie zakładki do książki.
Konkurs adresowany jest do uczniów klas I – III szkoły podstawowej.
Kryteria oceny prac:
• estetyka i staranność wykonania pracy,
• pomysłowość i oryginalność,
• różnorodność wykorzystanych materiałów.
Szczegółowe informacje dotyczące konkursu można uzyskać w bibliotece szkolnej.
Miejsce składania prac: biblioteka szkolna.
Termin składania prac: 06.03.2020

ŚWIĘTA, ŚWIĘTA, ŚWIĘTA…

Dzisiaj zniknął ostatni smakołyk z naszego Adwentowego Kalendarza. To znak, że już nadeszły święta.
Życzymy wszystkim radosnych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia!

„SŁODKI” KALENDARZ ADWENTOWY W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Tradycyjnie w bibliotece szkolnej odliczamy czas, który pozostał do Świąt Bożego  Narodzenia dzięki Kalendarzowi Adwentowemu, który wisi w naszej bibliotece. Każdego dnia pierwszy czytelnik, który odwiedzi bibliotekę szkolną może się poczęstować słodką niespodzianką!

Pierwszy cukierek już zniknął z naszego kalendarza. Zapraszamy do odwiedzania biblioteki i wspólnej zabawy.

UROCZYSTE PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH NA MŁODEGO CZYTELNIKA

25 listopada 2019 roku bibliotekę szkolną odwiedzili uczniowie klas pierwszych. Została przeprowadzona lekcja biblioteczna mająca na celu zapoznać dzieci z zasadami korzystania z biblioteki.
Odbyło się Uroczyste Pasowanie na Młodego Czytelnika. Uczniowie złożyli ślubowanie i otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Korzystając z okazji, że 25 listopada to Dzień Pluszowego Misia dzieci poznały krótką historię zabawki pluszowej Teddy Bear. Świetnie poradziły sobie z Quizem znajomości bajek, w których głównymi bohaterami są misie. Obejrzały fragmenty bajek i wysłuchały piosenki „Jadą, jadą misie”.
Była świetna zabawa i dzieci obiecały, że będą często odwiedzać bibliotekę szkolną no i oczywiście czytać książki!

hr-jehzeel-laurente-2

WYNIKI WOJEWÓDZKIEGO ETAPU KONKURSU PLASTYCZNEGO „STANISŁAW MONIUSZKO – OBRAZY MUZYKĄ MALOWANE”

Miło nam zakomunikować, ze Amelia Jarońska z klasy III b zdobyła wyróżnienie w wojewódzkim etapie konkursu.

Gratulujemy!

Uroczyste wręczenie nagród oraz dyplomów odbędzie się w środę 4 grudnia o godz. 11.00 w Czytelni Głównej Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie (al. F. Focha 39)

hr-jehzeel-laurente-2
Wyniki powiatowego konkursu plastycznego „Stanisław Moniuszko – obrazy muzyką malowane”

Miło nam poinformować, że 6 listopada 2019 roku jury etapu powiatowego zakwalifikowało pracę naszej uczennicy Amelii Jarońskiej z klasy III b do etapu wojewódzkiego konkursu.

Nadesłano bardzo dużo ciekawych prac dlatego jury wyłoniło jeszcze dodatkowe pozakonkursowe wyróżniania.

Z naszej Szkoły wyróżniono prace:

Urszuli Janusz z klasy III a

i Martyny Kutryby z klasy III a

Wszystkim wyróżnionym gratulujemy i trzymamy kciuki za Amelię Jarońską.

hr-jehzeel-laurente-2

Etap szkolny konkursu plastycznego „Stanisław Moniuszko – obrazy muzyką malowane” – rozstrzygnięty.
Konkurs został zorganizowany z okazji Roku Stanisława Moniuszki przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Krakowie wraz z filiami. Na etap szkolny dostarczono do naszej biblioteki 15 prac. Jury wyłoniło laureatów:
Amelia Jarońska kl III b, praca pt. „Brzózka porami roku malowana”
Martyna Kutryba kl III a, praca pt. „Krakowiaczek”
Eliza Kozieł kl III b, praca pt. „Pracowita matka przy wieczerzy”
Aleksandra Kondracka kl I b, praca pt. „Lato, co Ty na to?”
Wyróżnienia:
Tola Zaborowska kl III a, praca pt. „Rozmowa z Bogiem”
Urszula Janusz kl III a, praca pt. „Brzozowe pogawędki”
Amelia Grochal kl I b, praca pt. „Śpiewający słowik”
Blanka Kubala kl I b, praca pt. „Siostry roku”

Wszystkie prace zostaną przekazane do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej filii w Nowej Hucie na etap powiatowy.
Wyniki kolejnych etapów konkursu będą podawane na bieżąco.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za prace i gratulujemy laureatom.

Akcja „Czytelnicze wyzwania”

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w akcji „Czytelnicze Wyzwania”.

Projekt będzie trwał przez cały rok szkolny. Co miesiąc będzie pojawiało się nowe wyzwanie czytelnicze. Uczniowie, którzy wezmą udział w zabawie będą musieli wykonać zadania przewidziane na dany miesiąc. Na koniec każdego miesiąca muszą zgłosić się do biblioteki i zdać relację z wykonanego zadania (szczegółowe informacje dotyczące realizacji zadań udzielane są w bibliotece). Co miesiąc będą przydzielane punkty, które zostaną zsumowane na koniec roku szkolnego. Uczniowie, którzy zdobędą najwięcej punktów zostaną nagrodzeni oraz zdobędą tytuł Najlepszego Czytelnika w kategoriach:

Klas I – III
Klas IV – VI
Klas VII – VIII

Wyzwanie nr 1 (wrzesień)

W związku z tym, iż wrzesień jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych pierwsze zadanie będzie polegało na przeczytaniu książki, w której tytule znajduje się słowo biblioteka lub w treści książki pojawiają się wątki związane z biblioteką.

Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy!