2018/2019

„A to Polska właśnie”

W ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w bibliotece szkolnej został zorganizowany konkurs plastyczno-literacki pt. „A to Polska właśnie”. Celem wydarzenia było zachęcenie uczniów do pogłębienia wiedzy na temat historii naszej ojczyzny oraz zapoznanie się z poezją patriotyczną.
Jury wyłoniło dwa pierwsze miejsca, jedno drugie. Wzięto pod uwagę zgodność z tematem, ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność, zastosowane techniki. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w innych konkursach.
Wyniki
I Miejsce
Kamila Jezierna kl. VI a
Jadwiga Szafraniec kl. IV c.

II Miejsce Gabriela Latoń kl. VI a

hr-jehzeel-laurente-2

„A to Polska właśnie…” Co nas łączy oprócz języka i historii?

W związku z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie klas IV odwiedzili bibliotekę szkolną, tym razem w nietypowym celu. Odbyła się lekcja, na której uczniowie zastanawiali się czym jest prawdziwy patriotyzm i w jaki sposób może się on przejawiać w naszym codziennym życiu. Pojawiły się bardzo ciekawe pomysły, które zostały zawarte w folderach reklamujących nasz kraj. Foldery można obejrzeć w bibliotece szkolnej. 

  

hr-jehzeel-laurente-2

Pasowanie na Czytelnika Biblioteki SP 85 w Krakowie

Dnia 31.10.2018r. uczniowie kl. I odwiedzili szkolną bibliotekę. Okazało się, że na temat książek wiedzą bardzo dużo. Po zapoznaniu się z zasadami panującymi w bibliotece, zostali włączeni do grona czytelników naszej Szkoły. Przed uroczystym pasowaniem wszyscy wypowiedzieli treść przysięgi. Oto ona:
My, uczniowie pierwszej klasy ,uroczyście przyrzekamy,
Że będziemy książki kochać, krzywdy zrobić im nie damy.
Wskazówek i rad książek będziemy słuchać z uwagą.
Obowiązki czytelnika traktować z wielką powagą!
Przyrzekamy!

 

hr-jehzeel-laurente-2

Biblioteka szkolna SP85 zaprasza
do wzięcia udziału w konkursie
 uczniów kl. IV-VIII

 

Pytasz się, synu, gdzie jest i jaka?
W niewymierzonej krainie leży.
Jest w każdym sercu Polaka
Co o nią walczył, cierpiał i wierzył.

A. Słonimski, fragm. Wiersza „Polska”

 

W ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, serdecznie zapraszamy uczniów kl. IV-VIII do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-literackim pt. „A to Polska właśnie”. Celem wydarzenia jest zachęcenie uczniów do pogłębienia wiedzy na temat historii naszej Ojczyzny, zapoznanie się z poezją patriotyczną.

Uczestnikiem konkursu może być każdy uczeń z kl. IV-VIII. Warunkiem jest przygotowanie prezentacji w formie plakatu (A3), nawiązującej do wiersza A. Słonimskiego „Polska”.

Prace konkursowe należy podpisać z tyłu (imię, nazwisko, klasa) i dostarczyć do biblioteki szkolnej do dn. 15.11.2018r.

Jury będzie brało pod uwagę zgodność z tematem, ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność, zastosowane techniki. Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na stronie internetowej Szkoły oraz w gazetce przy bibliotece (parter). 

Serdecznie zapraszamy!

p. Anna Czajka
p. Daria Ziewiec

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania bibliotekę szkolną odwiedziły najmłodsze dzieci naszej społeczności. Uczniowie słuchali fragmentu książki Agnieszki Stelmaszyk „Biuro śledcze Tomuś Orkiszek i Partnerzy. Skradzion kolekcja”. Mały detektyw Tomuś Orkiszek wraz ze swoimi przyjaciółmi bada sprawę zaginionej kolekcji. Historia bardzo spodobała się dzieciom. Na pewno wrócą jeszcze do biblioteki, aby poznać inne przygody małego detektywa.

hr-jehzeel-laurente-5