SU 2015/2016

ROK SZKOLNY 2015/2016 

RADA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO:

PRZEWODNICZĄCA – DAGMARA CZAJĘCKA KL. VI A

ZASTĘPCA – OLGA SOŁTYS KL. V C

ZASTĘPCA – STANISŁAW SUDER KL. V B

059

W czwartek 17 marca br. odbyło się spotkanie SU. Tematem spotkania było omówienie najbliższych planów dotyczących m in. nauki przez zabawę pod hasłem „Z kulturą po Europie” – dzień grecki. Jednak głównym powodem, dla którego zebraliśmy się tego dnia było spotkanie i wywiad z zaproszonymi gośćmi – autorami prac jakie zostały przygotowane by wesprzeć akcję pomocy na rzecz chorego Emila Koryczana, w którą włączyła się nasza Szkoła.

Prace naszych gości zostały wcześniej zaprezentowane społeczności szkolnej w postaci wystawy zatytułowanej „Mam talent by pomagać”, a docelowo zostaną przekazane na aukcję.

2016-03-05 11.26.16

W związku właśnie z tą wystawą pojawiło się wśród uczniów szereg pytań, które chcieli zadać autorom dzieł, jakie mieli okazję oglądać.

Jedno z pierwszych pytań skierowanych do autorów prac dotyczyło motywacji i inspiracji, jakie miały wpływ na powstanie tych konkretnych dzieł. Każda z odpowiedzi wyrażała empatię, wrażliwość na cierpienie i problemy innych oraz chęć pomocy w ogóle, a jeszcze większą,  gdy można w tym celu użyć swojego talentu.

Wraz z kolejnymi pytaniami uczestnicy spotkania mieli okazję dowiedzieć się, że realizując swoją pasję można odpoczywać, chociaż czasem pojawia się też zmęczenie, jednak odczuwa się go inaczej. Usłyszeli również co najczęściej jest obiektem artystycznych zainteresowań naszych gości i jak często udaje im się znaleźć czas na realizację swoich pasji, a także czy odkryli u siebie jeszcze inne talenty czy raczej skupili się na tej jednej dziedzinie sztuki. Uczniowie byli również ciekawi, jak liczną mają już kolekcję swoich prac, czy kiedykolwiek je sprzedawali, czy nastrój artysty ma wpływ na jego dzieło.

Ważną i budującą dla wszystkich obecnych na spotkaniu była odpowiedź na pytanie: jak się czują, gdy ich dzieła są podziwiane i chwalone przez oglądających – „czuję radość, radość, radość………, że moja praca nie poszła na marne,…….., że mogę sprawić komuś przyjemność….”

2016-03-05 11.24.37

Uczniowie mieli okazję usłyszeć stwierdzenie, zapewne nie pierwszy raz, jednak być może w tej atmosferze bardziej wymowne, że to jakich wyzwań podejmują się w szkole i z jakim zaangażowaniem je realizują ma często bardzo duży wpływ na ich dorosłe już życie nawet, jeśli teraz tak o tym nie myślą.

Mimo, iż dzisiaj trudno jest ocenić jaki wpływ i znaczenie na przyszłość będzie miało to niecodzienne spotkanie dla jego uczestników, z całą pewnością jednak można stwierdzić, że było spotkaniem otwartych serc i umysłów.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY NASZYM SZANOWNYM GOŚCIOM pulsujaceSerce

Pani Iwonie Pleśniak
Pani Agnieszce Stachurskiej
Pani Iwonie Twardowskiej
oraz młodym artystkom
Amelii Saniternik
Julii Pleśniak

ZA WYGOSPODAROWANIE CZASU BY POŚWIĘCIĆ GO NA SPOTKANIE Z NAMI
UCZNIOWIE I OPIEKUNOWIE SU

linia z gwiazdka złota

W lutym Samorząd Uczniowski był organizatorem „Poczty Walentynkowej”. Uczniowie mogli napisać i przesłać  za naszym pośrednictwem życzenia dla swoich koleżanek i kolegów.

serce

linia z gwiazdka złota

„NASZA CHOINKA”choinkaa

            W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, których najbardziej rozpoznawalnym symbolem niewątpliwie jest choinka Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na pracę plastyczną pt. „Nasza choinka”. Zadaniem każdej klasy było wykonanie pracy w formacie A3, techniką dowolną, zgodnej z tematem przewodnim według własnego pomysłu.

Konkurs na klasową choinkę wygrała
klasa IVa!!! 

linia_mikolaj

„WSZYSCY JESTEŚMY MIKOŁAJAMI”

            Akcja Samorządu Uczniowskiego pod hasłem „Wszyscy jesteśmy Mikołajami” rozpoczęła się w piątek 4 grudnia br. w sympatyczny sposób. Uczniowie bardzo licznie odpowiedzieli na propozycję SU by tego dnia wyglądać jak św. Mikołaj. Niektórzy uczniowie poza czapką mikołajową mieli także brodę, wąsy, a nawet worek z prezentami. Nie pojawiły się tylko sanie z reniferami, ale to pewnie dlatego, że nie było śniegu. Ten wizualny aspekt akcji to oczywiście tylko jej jeden z elementów. Od 4 grudnia br. uczniowie przynoszą drobne podarunki w formie książek, gier planszowych, puzzli oraz przyborów szkolnych dla dzieci z działającej przy Parafii Mistrzejowice świetlicy socjoterapeutycznej. Część tych darów została już przekazana.
Wszystkim, którzy włączyli się w tą akcję serdecznie dziękujemy.swiateczny-emotikon-ruchomy-obrazek-0026

zvonky

„Z KULTURĄ PRZEZ EUROPĘ”

            W piątek 27 listopada br. z inicjatywy SU obchodzony był w naszej Szkole Dzień Włoski, było to pierwsze z planowanego cyklu spotkań pod wspólnym hasłem Z kulturą przez Europę”. Tego dnia uczniowie i nauczyciele w swoich ubiorach mieli elementy barw flagi włoskiej. Na dwóch kolejnych przerwach uczniowie mogli obejrzeć prezentację multimedialną, która była źródłem podstawowych informacji o kulturze Włoch, potrawach, symbolach oraz króciutkie filmiki przedstawiające najbardziej znane i najczęściej odwiedzane przez turystów miejsca, jak Wenecja, Florencja, Rzym, Neapol, Werona, Asyż. Czas przerw umilała również muzyka włoska. Przez tydzień do 27 listopada uczniowie i nauczyciele mieli okazję nauczyć się podstawowych, grzecznościowych słówek włoskich, które wraz z wyjaśnieniem polskim zostały zaprezentowane na tablicy Samorządu Uczniowskiego. W tym wyjątkowym dniu społeczność szkolna pozdrawiała się w języku włoskim, a bardziej ambitni mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe biorąc udział w quizie przygotowanym przez swoje koleżanki.

BU-059

Mamy nadzieję, że planowane kolejne dni Grecki, Hiszpański, Francuski itd. będą cieszyły się coraz większym zainteresowaniem i ciekawszymi pomysłami na ich realizację.hejagifes7

hr-branch-adrian-pauly

UWAGA KLASY IV – VI

SAMORZĄD UCZNIOWSKI OGŁASZA KONKURS

„NASZA CHOINKA”

Każda klasa przygotuje swoją choinkę do 30 XI br. choinka3

Format A3 – duża kartka z bloku, dowolna technika.
Prace zaprezentujemy na naszej wystawie. Powodzenia!

szyszkiszyszkiszyszkiszyszkiszyszkiszyszkiszyszki

UWAGA ! UWAGA ! UWAGA !

SAMORZĄD UCZNIOWSKI rozpoczyna naukę
i zabawę – „Z kulturą po Europie”

europa

Ucz się prezentowanych słówek przez cały tydzień!

W piątek zwracajmy się do siebie po włosku!

but

Ubierz się tak, aby Twoje ubranie miało
coś z kolorów flagi Włoch!

italia flaga