Dzień Profilaktyki

Dnia 23 stycznia 2020 roku w naszej Szkole odbył się Dzień Profilaktyki, w ramach którego zostały odegrane dwa przedstawienia profilaktyczne przez aktorów Teatru Maska z Krakowa. Uczniowie klas 0-III oglądali „Baśń dla małych łakomczuszków- tajemnica zdrowych brzuszków”. Bajka ta promuje zdrowy styl życia. Mówi się, że jesteśmy tym, co jemy. Warto więc może przeanalizować jakie potrawy lądują na naszych talerzach. Jest to szczególnie ważne, jeśli chodzi o najmłodszych- odpowiednia dieta gwarantuje właściwy rozwój dziecka. Wiadomo również, że istotny jest ruch, aktywności fizycznej potrzebujemy bowiem tak samo jak pożywienia i powietrza. Podczas spektaklu aktorzy starali się zachęcić dzieci do częstszego sięgania po owoce i warzywa.

Dla uczniów klas IV-VIII przedstawiono spektakl „Zaplątany w sieci”. Uzależnienie od Internetu to poważny problem XXI wieku. Dzieci i młodzież nie wyobrażają sobie już dnia bez smartfonów, tabletów czy komputerów. Technika idzie do przodu, nie wyeliminujemy zatem urządzeń elektronicznych z naszego życia. Jak mądrze z nich korzystać, a jednocześnie nie zatracić się w wirtualnym świecie? Spektakl poruszył temat uzależnienia od Internetu. Młodzież mogła utożsamić się z bohaterem przedstawienia – Michałem, który zrozumiał, iż Internet i technologia są jedynie dodatkiem do naszego wspaniałego życia, a nie głównym jego elementem.

W tym dniu również odbyły się konkursy: Quiz o zdrowym stylu życia dla uczniów klas V-VII oraz konkurs dotyczący pierwszej pomocy dla uczniów klas VII-VIII.