Małopolska Noc Naukowców

Dnia 27.09.2019 r uczniowie klas 7 i 8 mieli możliwość uczestniczenia w Małopolskiej Nocy Naukowców. Późnym popołudniem grupa młodzieży udała się na Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie. Uczniowie uczestniczyli w następujących zajęciach:
• Co mówią słoje? Historia zapisana w drewnie podczas, których mogli dowiedzieć się jak badamy wiek drzewa.

• Układy koloidalne w kosmetyce- otrzymywanie. Tu w sposób praktyczny grupa nauczyła się jak zrobić krem do twarzy czy balsam do ust.

• Rtęć w produktach spożywczych, ale nie tylko. Uczniowie na podstawie próbki własnych włosów dowiedzieli się jaka jest ilość tego pierwiastka w ich organizmie.

Zajęcia były bardzo kształcące i ciekawe, pozwoliły zapoznać się z pracowniami naukowymi i przybliżyły pracę naukowca.