„Można nie kochać Cię i żyć, ale nie można owocować …”

– ten cytat z wiersza Wisławy Szymborskiej mówi nam, jak ubogie jest nasze życie, jeśli los Ojczyzny jest nam obojętny.
Nasi uczniowie rozumieją pojęcie patriotyzmu i swoją postawą wykazują swój głęboki szacunek dla języka polskiego. Mogliśmy się o tym przekonać podczas Szkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej, który odbył się 13 listopada 2019 roku. Uczestniczyli w nim uczniowie klas IV – VII. 19 osób rywalizowało w pięknych interpretacjach utworów, które sami wybierali.

Nie zabrakło wzruszeń i zachwytów; recytacji towarzyszyła zaduma, a nawet rekwizyty, takie jak polska flaga czy karabin.
Jury złożone z pań polonistek oceniało recytację w dwóch kategoriach wiekowych, w których przyznało po trzy pierwsze miejsca:

IV – V
Maksymilian Jaworski 4b – I miejsce
Julia Doniec 5c – II miejsce
Katarzyna Barańska 5c – III miejsce

VI – VII
Julita Banaś 7b – I miejsce
Eliza Kukiełka 6c – II miejsce
Bernadetta Stańczyk 6c – III miejsce

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, jednak wszyscy uczestnicy Konkursu zasługują na uznanie. Wyrażamy nadzieję, że tego typu rywalizacja stanie się tradycją naszej Szkoły.