Obrzędy Wielkiej Nocy – warsztaty klas I

Dnia 24 marca br. klasy I pojechały do Sali Tańca Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, gdzie uczestniczyły w zajęciach z cyklu „Polski Rok Obrzędowy” – Obrzędy Wielkiej Nocy – palmy, Pucheroki, pisanki. Podczas spotkania wystąpiły „Pucheroki z Zielonek”, a Pan Janusz Oleszkiewicz z Muzeum Etnograficznego zaprezentował prywatną, różnorodną kolekcję pisanek. Dzieci dowiedziały się o cudownych, wymieszanych ze sobą kościelnych, domowych i ludowych obrzędach i zwyczajach Świąt Wielkiej Nocy. Każda biorąca w spotkaniu klasa wykonała z dostarczonych materiałów oraz z przyniesionych, własnych kwiatów z bibuły, tradycyjną, wielką palmę na niedzielę palmową, którą zabrała ze sobą do szkoły. Ludową muzykę zagrał Pan Wojciech Karwat.

zdjecie 2 zdjecie 5 zdjecie 1