Odyseja Umysłu

odyseja„W Odysei Umysłu nie liczy się tylko wysiłek jednostki; liczy się wysiłek zespołu.” Prof. Józefa Sołowiej – inicjatorka programu w Polsce

W bieżącym roku szkolnym po raz pierwszy nasza Szkoła zarejestrowała swoje członkowstwo w Odysei Umysłu. Jest to światowy konkurs kreatywnego myślenia, który w Polsce jest już od ponad 20 lat. Drużyna Odyseuszy reprezentowała naszą Szkołę na Regionalnych Eliminacjach konkursu w Krakowie w sobotę 8 marca 2014 r.

Na konkursie dzieci zaprezentowały przygotowane przez siebie przedstawienie, jako rozwiązanie problemu długoterminowego oraz musieli się zmierzyć z tzw. problemem spontanicznym, na rozwiązanie którego mieli bardzo krótki, ściśle określony czas z reguły jest to 5 do 8 minut. Na spotkaniach przedkonkursowych drużyna ćwiczyła rozwiązywanie różnego rodzaju spontanów by oswoić się z presją czasu oraz tworzyła przedstawienie, które musiało spełniać szereg różnego rodzaju wymagań. Wszystko co dotyczy tego przedstawienia od początku do końca jest dziełem uczniów. Sami wymyślają scenariusz, dialogi. Sami przygotowują stroje (szyją), scenografię, rekwizyty. To bardzo trudna praca i wielka odpowiedzialność za siebie i za drużynę, za końcowy efekt na który składa się praca wszystkich jej członków. Dzieci bardzo to przeżywają, ale też świetnie się bawią.

„Nie ma czegoś takiego jak zły pomysł; zawsze natomiast istnieje pomysł lepszy!” Dr Sam Micklus – twórca Odysei Umysłu

Eliminacje Regionalne okazały się być dla nas szczęśliwe. Drużyna z naszej Szkoły zajęła II miejsce w swojej grupie wiekowej i zakwalifikowała się do Finałów Ogólnopolskich, które odbywały się w Gdańsku w dniach 29-30 marca 2014r.

Bardzo cieszyliśmy się z tego awansu. Wielka radość mieszała się z problemem skąd wziąć fundusze na wyjazd. Determinacja Rodziców i dzieci była ogromna. Dzięki działaniom podjętym przez Panią Dyrektor Urszulę Mazur oraz Radną Miasta Krakowa Panią Barbarę Nowak nasza drużyna otrzymała duże dofinansowanie.

Mogliśmy dzięki temu spędzić cudowne dwa dni w Gdańsku i w pełni cieszyć się naszym sukcesem.

Galeria zdjęć.

TRENER DRUŻYNY oraz RODZICE I ODYSEUSZE