Prawo, Ratownictwo, Bezpieczeństwo

Nasza Szkoła wzięła udział w konkursie pt. “Prawo, Ratownictwo, Bezpieczeństwo” organizowanym przez Straż Miejską Miasta Krakowa i Straż Pożarną.
Szkołę reprezentowała drużyna w składzie Oliwia Semik 8a, Ksawery Semik 8a i Judyta Połomska 8b.
Finał konkursu odbył się 16 listopada br. w hali widowiskowo-sportowej Tauron Arena.

Drużyna zdobyła III miejsce wśród krakowskich szkół podstawowych.

Konkurs miał formułę escape roomu, wymagał od uczniów znajomości przepisów kodeksu wykroczeń, wiedzy o Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, działań dotyczących ratownictwa medycznego i pierwszej pomocy. Dodatkowo uczniowie musieli wykazać się sprawnością fizyczną, logicznym myśleniem i umiejętnością pracy w zespole.

Mimo presji czasowej bardzo dobrze opanowali stres, świetnie wykorzystali swoją wiedzę i sprawność, a ich współpraca dała im miejsce na podium.

GRATULUJEMY!