Konkursy 2016-2017

OSIĄGNIĘCIA W KONKURSACH 2016/2017 I okres
klasy 0-3                 klasy 4-6

hr-jehzeel-laurente-2Konkurs Plastyczny dla uczniów klas IV – VI

,, Cztery pory roku” – część IV – LATO

Inspirację stanowi obraz JózefaPankiewicza

,,Piwonie”

Józef Pankiewicz – polski malarz, XIX/ XX wieku, W Jeden profesorów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Początkowo tworzył obrazu realizmu. Potem zafascynowany impresjonizmem malował liczne pejzaże o motywach francuskich
i polskich. Po 1900r. powrócił do problematyki koloru malując portrety, martwe natury, kompozycje figuralne we wnętrzach i liczne pejzaże, które odznaczały się intensywną gamą barwną. Jego obrazy cechuje oszczędność, delikatność, precyzja kreski, nastrój i malarskość. Zasługą Pankiewicza było przeniesienie impresjonizmu na grunt polski.

Obrazy: Lato, Targ na kwiaty przed kościołem św. Magdaleny w Paryżu, Kwiaty w szklanym flakonie, Martwa natura z kawonami, Anemony i książki

piwonie

Bez tytułu

hr-jehzeel-laurente-2

1 2

hr-jehzeel-laurente-2

Szkolny Konkurs Matematyczny

 

Tematy prac długoterminowych z matematyki

Zadania konkursowe: luty

hr-jehzeel-laurente-2

pejzaz111pejzazpejzaz1

pejzaz11

hr-jehzeel-laurente-2

Już po raz trzeci w naszej Szkole odbył się dla kl. IV

„Konkurs wiedzy o ochronie przeciwpożarowej” 

Konkurs został zorganizowany przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Krakowa we współpracy z Wydziałem Edukacji, Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej oraz Szkołą Aspirantów Pożarnictwa w Krakowie.

W etapie szkolonym wzięli udział wszyscy uczniowie klas IV. Najlepsze wyniki osiągnęli:

I m-ce – Renata Pietrykowska IVb

II m-ce – Julita Banaś IVb

III m-ce – Tymoteusz Adamiak IVb, Kamil Kostek IVb

Renata Pietrykowska wzięła udział w finale IX edycji Krakowskiego Konkursu Ochrony Przeciwpożarowej, który odbył się 15 XI 2016 r. w Wydziale Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UM os. Zgody 2, gdzie wykazała się doskonałą wiedzą na temat prawidłowego rozpoznawania  zagrożenia pożarowego i właściwego zachowania w niebezpiecznych sytuacjach wywołanych przez ogień. Otrzymała zestaw cennych nagród. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach !

 hr-jehzeel-laurente-2

W ramach projektu „Odblaskowa szkoła” w klasach szóstych odbył się konkurs z Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Najwyższe wyniki osiągnęli:

I m-ce – Daniel Mazurek VIc, Kacper Szpyt-Sudara VIc

II m-ce – Aleksandra Ciba VIb, Maria Setkowicz VIa

III m- ce – Kamila Surmacz VIc, Piotr Zapała VIb

Gratulujemy!!! 

hr-jehzeel-laurente-2

Szkolny Konkurs Matematyczny

 

Tematy prac długoterminowych z matematyki

Zadania konkursowe: listopad

hr-jehzeel-laurente-2

Moja Ojczyzna Polska. Mój Patriotyzm.

Organizatorem konkursu plastycznego „Moja Ojczyzna Polska. Mój Patriotyzm” jest Małopolski Kurator Oświaty. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań historią Polski, pielęgnowanie tradycji obchodów najważniejszych polskich świąt państwowych oraz kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych poprzez formy przekazu artystycznego. Na konkurs wpłynęło ponad 30 prac.

 

Wyniki Konkursu – etap szkolny:

I miejsce Kacper Abraham ,,O”

II miejsce Leon Sobczyk kl. Ia

III miejsce Adrian Chruściel kl. IVa

Wyróżnienia:

Urszula Janusz kl. II b i Witold Janusz ,,O”

Oliwia Kalinowska kl. IVa

Emilia Twardowska kl. IIIa

 

DSC00954 DSC00953 DSC00952

hr-jehzeel-laurente-2

Tajemnice Mistrzejowic – Patroni naszych ulic i osiedli

Bartosz Baran – 4b I miejsce

Maria Leks – 5b I miejsce

Łukasz Zawadziński- 4b II miejsce

Marta Malik – 4b III miejsce

Szymon Siekiera  – 4b III miejsce

Julita Banaś – 4b Wyróżnienie
Kamila Surmacz – 6c Wyróżnienie
Jakub Banaś  – 4b Wyróżnienie
Natalia Szczepanik – 5b Wyróżnienie

IMG_20161108_174512 IMG_20161108_174441 IMG_20161108_174352 IMG_20161108_174239 IMG_20161108_172321 IMG_20161108_172230 IMG_20161108_172209 IMG_20161108_172156 IMG_20161108_172133

KONKURS PLASTYCZNY!

W Konkursie Plastycznym „Cztery pory roku – Jesień”, którego inspirację stanowił obraz Józefa Chełmońskiego* „Jesień” uczestniczyli uczniowie klas IV – VI.

IMG_2943a

Józef Chełmoński – „Jesień” 1897. Olej na płótnie. 95 x 124 cm Muzeum Narodowe w Poznaniu.

Jury szkolne uwzględniając: nawiązanie do przewodniego obrazu, kolorystykę, estetykę i technikę wykonania dokonało oceny prac.

Wyniki konkursu:

I miejsce Julita Banaś klasa 4b

II miejsce Maria Leks klasa 5b

III miejsce Weronika Jędruszczak klasa 6b

Wyróżnienie:

Zuzanna Malik klasa 6a

Oliwia Pyzioł klasa 5b

Prace konkursowe można oglądać na szkolnej wystawie. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

hr-jehzeel-laurente-5

* Józef Chełmoński – polski malarz żyjący XIX/początek XX wieku. Reprezentant realizmu. Malował sceny rodzajowe, w tym życie polskiej wsi, sceny myśliwskie, nastrojowe pejzaże i kolory przyrody. Był doskonałym malarzem koni. Jego ważne dzieła: „Żurawie, Czwórka, Babie lato, Orka, Bociany”

hr-jehzeel-laurente-2

Promując edukację regionalną w naszej Szkole uczniowie klas IV – VI w ramach projektu – Tajemnice Mistrzejowic – wzięli udział w konkursie na plakat „Patroni naszych ulic i osiedli – Dzielnica XV Mistrzejowice”. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę o historię, tradycje dzielnicy, sylwetki patronów ulic i osiedli w Dzielnicy XV a następnie przygotowali tematyczne plakaty. Konkurs zrealizowano pod patronatem Rady Dzielnicy XV – Mistrzejowice. Wszystkim uczniom, którzy przygotowali ciekawe prace gratulujemy.

hr-jehzeel-laurente-2

Po polsku o historii

 dyktando

4 października br. uczniowie klas V – VI uczestniczyli w Małopolskim Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii”. Temat tegorocznego dyktanda „W przestworzach i na morzu”. Najwyższy wynik w naszej Szkole uzyskała Agnieszka Bieniek z klasy 6a – 92,5 pkt/100/. Gratulujemy!

tekst
IV Małopolskie Dyktando Niepodległościowe