Dzień Dziecka w IIIb

1 czerwca, czyli Dzień Dziecka, uczniowie klasy III b obchodzili trochę nietypowo. Po pierwsze otrzymali prezenty własnoręcznie przez siebie zrobione. Były to breloczki w kształcie misia, samodzielnie uszyte z filcu. Po drugie uczniów odwiedził pies Luna i jego właścicielka Pani Katarzyna Harmata. Wyjątkowi goście z Akademii Dobrych Manier „Biały Pies” poprowadzili niecodzienne warsztaty z zakresu edukacji kynologicznej „Jak rozmawiać z psem?”.

DSC01793

Luna jest dziesięcioletnią suczką, psem ratownikiem o specjalności psa tropiącego. To prawdziwy psi bohater, bo odnalazła czteroletnią dziewczynkę. Duże wrażenie wywarła na uczniach jej dyscyplina i psie sztuczki, które potrafiła wykonać. Pani Katarzyna rozmawiała z dziećmi o naturalnym zachowaniu psów, psim języku, zasadach bezpieczeństwa w kontakcie z psem, psich zawodach. Uczniowie bardzo ucieszyli się, bo mogli sami poprowadzić tresurę Luny i nagradzać ją psimi smakołykami. A z lekcji zapamiętali na pewno to, że do zwierząt nie mówi się podniesionym głosem. One też tego nie lubią.

DSC01773