ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

W środę 30 kwietnia społeczność naszej Szkoły uczciła uroczystym apelem rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Program artystyczny przygotowali uczniowie klas 5a i 6c pod opieką swoich wychowawców. Tegoroczny apel miał nietypowy charakter.

Historyczne treści przekazane zostały w formie konferencji prasowej z królem Stanisławem Augustem Poniatowskim oraz wykorzystana została prezentacja multimedialna przedstawiająca kulisy powstania obrazu Jana Matejko – „Konstytucja 3 Maja”. Atmosferę patriotyzmu wzmacniały wiersze z podkładem muzyki Chopina i na tle prezentacji polskich pejzaży, jak również głębokie w treści i przepełnione miłością do ojczyzny nowoczesne utwory: „Pytasz mnie” – Andrzeja Rosiewicza, „Taki kraj” – w wykonaniu Marty Bizoń oraz Janusza Radka – „ Ja to mam szczęście”.

Apel dzięki przystępnej formie przekazu skupił uwagę uczniów i z pewnością wzbudził refleksję nad tym czym jest patriotyzm i jak go przeżywać.