Wycieczka klas III do Szczyrzyca

Tradycją naszej Szkoły jest to, że po Pierwszej Komunii Świętej, klasy trzecie wyjeżdżają z księdzem na wycieczkę. Tak też było i w tym roku. We wtorek 7 czerwca, uczniowie IIIa i IIIb wraz z wychowawczyniami i księdzem wybrali się na wycieczkę do Szczyrzyca. Najpierw wszyscy uczestniczyli we Mszy św. odprawianej w Opactwie Ojców Cystersów (z cudownym obrazem Matki Boskiej Szczyrzyckiej), potem dzieci zwiedziły muzeum. Mogły tam podziwiać zbiór pergaminowych manuskryptów, kolekcję kielichów mszalnych, mieczy, kamieni.

DSC01804

Po drugim śniadaniu, wszyscy zjedli pyszne lody i pojechali do Wioski Indiańskiej.
Tam powitali uczniów gospodarze wioski w indiańskich strojach i zaprowadzili do naturalnej wielkości, malowanych, w pełni wyposażonych  tipi. Dzieci mogły zobaczyć szałas pary (indiańską saunę), warlodge – specjalny namiot wojenny, a także wystawę rękodzieła Indian mieszkających na preriach – wierne repliki strojów indiańskich sprzed 200 lat, wykonane z tysięcy koralików: koszule wojenne, tomahawki, torby z surowej skóry… i wiele innych rzeczy. Uczniowie świetnie się bawili uczestnicząc w: strzelaniu z łuku, rywalizując na równoważni Szoszonów,  biorąc udział w wyścigach kręciołków i na drewnianych nartach.

DSC01823
Następnie dzieci zjadły pyszne kiełbaski i pojechały zobaczyć diabelski kamień. Legendę z nim związaną opowiedział ksiądz Jan. U podnóża tego olbrzymiego głazu znajduje się opuszczona pustelnia. Ostatni pustelnik mieszkał w niej do 1992 roku.
Po tych wszystkich atrakcjach uczniowie wrócili do Krakowa. Byli zmęczeni, ale szczęśliwi i pełni niezapomnianych wrażeń.