SU 2016/2017

ROK SZKOLNY 2016/2017

su

W czwartek 27 kwietnia br. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszej Szkoły uczestniczyli w Turnieju SU organizowanym w SP 144, pod hasłem:

„W świat książek wyruszamy, bądźcie razem z nami”.

Nasza drużyna po trudach rywalizacji wywalczyła zaszczytne

brawo brawobrawo

Wybrane sekwencje z przebiegu Turnieju do obejrzenia w poniższym filmiku.

Drużyna została nagrodzona Pucharem i Dyplomem, a każdy członek zespołu otrzymał złoty medal oraz pokaźny prezent.

czekolada

linia3

POWITANIE WIOSNY

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zaproponowali swoim koleżankom i kolegom by pierwszy dzień wiosny był dniem nietypowych fryzur i makijażu.

Zgodnie z tym pomysłem w dniu 21 marca uczniowie klas IV-VI, a właściwie klas piątych, przywitali wiosnę pięknymi kwiatami, które zakwitały na twarzach dziewcząt jako efekt artystycznych zdolności wizażu. Poza wiosennym makijażem dziewczęta splotły włosy w różnorodne warkocze, ozdobiły je kokardkami i kolorowymi spinkami. Z wiosennym wizerunkiem chłopców było bardzo mizernie. Sporadycznie pojawiły się opaski na głowie lub coś na kształt apaszki, gdzieniegdzie zielone spodnie lub żółty podkoszulek.

wiosna

WSZYSTKIM, KTÓRZY WŁĄCZYLI SIĘ DO AKCJI GRATULUJEMY ODWAGI!!!

podziekowanie

Samorząd Uczniowski  składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję pomocy „I Ty możesz zostać świętym Mikołajem”. Uzbieraliśmy wiele przyborów szkolnych: bloki, kartki, zeszyty, kredki, pisaki; gry, puzzle, foto albumy, suche produkty żywnościowe. Wszystkie dary przekazaliśmy do świetlicy mieszczącej się przy Kościele św. Maksymiliana Kolbe w Mistrzejowicach.

dar

linia z gwiazdka złota

Kochani Uczniowie z Klas Młodszych!
Jesteśmy z Was niesamowicie dumni. W akcji „Zostań Mikołajem w te święta” organizowanej przez Mały Samorząd Uczniowski zebraliście dla chorych dzieci z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu mnóstwo materiałów plastycznych. Były bloki, zeszyty, kredki, kolorowanki, plasteliny, farby, pisaki, gumki, ołówki, temperówki i inne akcesoria. Naprawdę, trudno je było zliczyć. Zapakowane ważyły 25 kilogramów! W czwartek 22 grudnia dotarły do szpitala i na pewno umilą czas wszystkim tym, którzy zamiast spędzać święta w swoim przytulnym domu, muszą zostać w szpitalu ze względu na chorobę. Bardzo, bardzo dziękujemy za Wasze gorące serca!

???????????????????????????????

linia z gwiazdka złota

czapka

Bez tytułuww

Bez tytułu

RADA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO:

PRZEWODNICZĄCY – Dawid Cichy kl. V A

ZASTĘPCA – Maria Kiełb kl. V B

Odpowiedzialne za organizację imprez SU:
Anna Wołowiec kl. V B
Maria Leks kl. V B

Opiekunami SU są: mgr Magdalena Kawecka i mgr Marta Smolarczyk

hejagifes7hr-johannes-aagaard-2

Mały Samorząd Uczniowski  rozpoczął działalność!!!

We wrześniu w naszej Szkole  odbyły się wybory do Małego Samorządu Uczniowskiego w  klasach  1-3. W skład Rady Małego Samorządu Uczniowskiego weszli przewodniczący i zastępcy klas. A oto oni:

Klasa I a

Klasa III c

Przewodnicząca: Zuzanna Karpiel
Zastępca: Michał Letkiewicz

Opiekunem Małego Samorządu Uczniowskiego  została pani Agnieszka Kot, wychowawca klasy 1b.

hr-branch-adrian-pauly

Odbyło się już pierwsze posiedzenie Rady Małego  Samorządu Uczniowskiego, na którym przedstawiciele zostali zapoznani z planem pracy na rok szkolny 2016/2017 oraz zaproponowali swoje pomysły działań.  Przed uczniami sporo pracy. Ale zapału i dobrego humoru Radzie nie brakuje. Trzymamy kciuki, aby byli wspaniałymi i wyjątkowymi  gospodarzami naszej Szkoły.

A z okazji Święta Edukacji Narodowej Mały Samorząd Uczniowski obdarował swoich nauczycieli nie tylko życzeniami, ale również własnoręcznie wykonanymi portretami, które przedstawiają  ukochanych pedagogów. Zapraszamy do obejrzenia galerii prac z pierwszego piętra!

hr-branch-adrian-pauly

W czwartek 29 września br. w naszej Szkole świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Kalendarzowe święto przypada na 30 września, lecz w związku z tym, że uczestniczyliśmy również w akcji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, który w tym roku był obchodzony właśnie 30 września, Samorząd Uczniowski podjął decyzję o przeniesieniu szkolnych obchodów Święta Chłopaka o jeden dzień wcześniej.

Zgodnie z ustaleniami jakie zapadły na zebraniu SU wszyscy uczniowie, dziewczęta również, mieli za zadanie tego dnia włączyć do swojego stroju elementy „Dżentelmena”: muchy, krawaty, meloniki.

Każdy uczeń, który sprostał temu wyzwaniu – w wyrazisty sposób – został wyróżniony poprzez zaproszenie na wspólne spotkanie „dżentelmenów” i nagrodzony lizakiem. Trzeba przyznać, że niezła grupka się zebrała. Zobaczcie sami.

IMG_20160929_122633384

hr-branch-adrian-pauly

W poniedziałek, 2 października br. odbyły się wybory do Prezydium Samorządu Uczniowskiego klas IV – VI. W wyborach wzięło udział 129 uczniów. Po podliczeniu ważnych głosów wyłoniono skład prezydium.

Przewodniczący SU: Dawid Cichy kl. V A
Zastępca: Maria Kiełb kl. V B

Odpowiedzialne za organizację imprez SU:
Anna Wołowiec kl. V B
Maria Leks kl. V B