Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

1. Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna nr 4
 
Badaniami psychologicznymi, terapią i innymi formami pomocy zajmują się specjaliści z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 4, której filia mieści się w budynku SP 77, os. Złotego Wieku 36, tel. 12 647 11 78
 
Psychologiem sprawującym opiekę nad uczniami naszej Szkoły jest pani mgr Magdalena Smutek, mająca dyżur w pierwszy piątek miesiąca od 8 do 11 w gabinecie pedagoga.
 
 
 
2. Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna dla Dzieci z Niepowodzeniami Edukacyjnymi
 
Poradnia pomaga uczniom z dysleksją rozwojową, zaburzeniami w komunikacji językowej (jąkanie, afazja) oraz z trudnościami adaptacyjnymi (np. powracającymi z zagranicy).
Poradnia mieści się przy ul. Św. Gertrudy 2, tel.12 422 43 83.
 
 

Bezpłatna infolinia

Od 6 września 2021 roku działa całodobowa bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników. Umożliwiono również kontakt mailowy: pomagamy@1815.pl

Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa z myślą o uczniach pochodzących z innych krajów oraz ich rodzicach przygotował poradnik dotyczący najważniejszych kwestii związanych z edukacją w Krakowie. Opracowanie jest dostępne w językach angielskim, polskim, rosyjskim i ukraińskim.